Дошкільний навчальний закладясла-садок


Субота, 20.04.2019, 23:36
Вітаю Вас, Гість

Своє завдання бачу в тому, щоб допомагати дітям проявити потенційні можливості, дані їм від народження, які є в кожної дитини.

Розвиток фізичних якостей дітей засобами здоровязбережувальних технологій

      Гармонійний різнобічний розвиток юної особистості неможливий без забезпечення її повноцінного розвитку і міцного здоров*я. Завдання нас, дорослих, створити для цього необхідні умови, мотивувати і спонукати малят до рухливих ігор і розваг, до турботи про здоров*я  своє та близьких людей. Однією з важливих теоретичних і практичних проблем   фізкультурно-оздоровчої роботи, над якими я працюю є впровадження і використання в процесі фізичного розвитку дитини інноваційних оздоровчих технологій сучасності, зокрема дитячого фітнесу, який  включає в себе різноманітні напрямки сучасних здоров'язберігаючих технологій, адаптованих до вікових особливостей дитини,  такими як:  

v    вправи пілатес;

v     стретчінг;

v    футбол – аеробіка;

v    степ-аеробіка;

v    бебі – йога;

 . Ці технології, як показує досвід роботи, є ефективним доповненням до Базових державних програм і впровадження їх   на заняттях з фізкультури та в руховому режимі протягом  дня дає  позитивні результати:

використання   фітболів дозволяє збільшити рухову активність дітей протягом дня. Регулярне їх використання, дотримання методичних рекомендацій щодо   використання, забезпечує профілактику і лікування багатьох видів захворювань, збільшує ефективність загальновідомих вправ та дитячих ігор. Вправи на м'ячах-фітболах  створюють оздоровчий ефект і це підтверджено досвідом роботи спеціалізованих, корекційних та реабілітаційних методичних центрів Європи. Комплекси вправ на м'ячах-фітболах в залежності від поставлених завдань і підбору засобів, які мають різноманітну   спрямованість:

v    для зміцнення м'язів рук та плечового поясу;

v    для зміцнення м'язів пресу;

v    для зміцнення м'язів спини та тазу;

v    для зміцнення м'язів ніг та стопи;

v    для збільшення гнучкості та рухливості суглобів;


Система вправ пілатес  - зорієнтована на баланс та гармонію всього тіла, в якій основний акцент сприямований на пластичність, розтяжку та планомірний розвиток усіх м'язів.

 Використання таких вправ у фізичному вихованні дітей дошкільного віку приносить багато користі:

 Вправи  пілатес використовуються на заняттях з фізичної культури  як загальнорозвиваючі вправи, як окремі вправи (наприклад, для розтягування певних груп м'язів  після виконання основних рухів), як вправи для відпочинку, розтягнення, релаксації в кінці заняття.

 Дуже цікавий і дієвий вид аеробіки - степ-аеробіка.


Степ-аеробіка - ритмічні рухи вгору-вниз на спеціальній платформі. Такі вправи розвивають рухливість у суглобах, формують склепіння, тренують рівновагу, серцево-судинну, дихальну систему.

Досвід  роботи показав, що заняття степ-аеробікою позитивно впливають на фізичну підготовленість, на працездатність, силову підготовленість - силу м'язів черевного пресу, плечового поясу, м'язів спини; гнучкість і розвиток координаційних здібностей. Кожна дитина на заняттях знаходить фізичне і моральне задоволення, отримує заряд енергії та бадьорості, а також "море" позитивних емоцій, з ентузіазмом опановуючи новими програмами зі степ-аеробіки.

Наступна технологія , яку взяла до уваги і використовую в роботі з дітьми - стретчінг.

 Стретчінг - комплекс вправ, призначений для того, щоб м'язи були еластичними, а суглоби гнучкими й рухливими. Вправи стретчінга розраховані на залучення в роботу всього організму, включаючи психіку, спрямовані на розслаблення і відновлення функцій м'язів.


  Заняття розпочинаємо з розповіді-казки з одночасним  її  розігруванням.  Гра складається з декількох фрагментів, в які вплетені вправи на статичне розтягнення м'язів, стрибки, стимуляцію точок на ступні, розслаблення та відновлення дихання, і триває 20 хвилин зі старшими дітьми, а з малюками стільки, скільки він сам захоче.

 Після занять ігровим стетчінгом у дітей покращується настрій, взаєморозуміння. Розучивши вправи, діти самостійно розігрують казку, тим самим розвиваючи свої творчі здібності.

   Беби-йога - розвиваюча програма із застосуванням комплексу елементів, таких як дотики, рухи, ритм і глибока релаксація. Серія вправ розвиває гнучкість і рівновагу і сприяє гармонійному функціонуванню усіх життєво важливих систем організму. Кожен рух допомагає розвитку дитини індивідуально, зміцнюючи його тіло і зберігаючи гнучкість. Тактильна стимуляція також активно сприяє розвитку мозку і нервової системи.


Беби-йога заспокійливо діє на непосидючих малюків і в цілому покращує сон. Рухова  активність і масаж допомагають травній системі.      Йога сприяє нормальному здоровому розвитку дитини,  запобігаючи багатьом проблемам в майбутньому.

Результатом реалізації даних технологій, проведення корекційної роботи в загальній системі фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ, стала позитивна динаміка стану здоров'я дітей, з'явилась якість у техніці виконання рухів і виразність у моториці. У дітей спостерігається горда постава, розкутість в рухах і їх невимушеність.