Дошкільний навчальний закладясла-садок


Четвер, 20.02.2020, 21:09
Вітаю Вас, Гість
ЩОБ ДИТИНА БУЛА ЗДОРОВОЮ

    Як зміцнити імунітет дитини?

  Здоров'я – це одна з найцінніших речей в нашому житті. А дитяче здоров’я ще цінніше. Тому варто займатись дитиною, щоб вона не була слабкою та хворобливою в майбутньому.
   Імунітет - це здатність організму захищати себе. Найкраще зайнятись зміцненням імунітету дитини восени. Це період, коли організм дитини встиг відпочити за довге літо, а попереду її чекає ще багато активних пригод, спілкування з однолітками, від яких, як відомо, діти найчастіше заражаються застудами.
   Тому, щоб випередити підступну застуду, варто звернути увагу на кілька простих шляхів зміцнення імунітету.
   Свіже повітря
   Свіже повітря ще не шкодило ніколи і нікому. Тому прогулянки мають бути обов’язково в розпорядку дня дитини. Після навіть нетривалої прогулянки малюк буде краще їсти, спати і буде більш активним протягом дня, адже прогулянки впливають на збільшення витривалості організму.
   На свіжому повітрі бажано проводити не менше 2 годин. Особливо, якщо на вулиці сонячна погода. Вітамін D, який організм отримує від сонячних променів, допомагає краще засвоюватись кальцію в організмі.

   Не кутайте дитину
  Слідкуйте за тим, як ви одягаєте дитину. Дуже багато батьків стараються одягти дитину тепло, щоб її, часом, десь не продуло, чи вона не пере охололо. Але якраз таке "кутання" і шкодить малюку. Адже його організм одразу буде реагувати на будь-яке холодне повітря. Дитину краще одягати трошки тепліше, ніж себе, але орієнтуватись по собі. Якщо вам тепло і ви одягаєте футболку, не варто одягати на малечу шубу.
   Рух - це життя
   Чим більше рухається дитина, ти більше розвивається її скелет та м’язова тканина. Особливо це стосується дітей до трирічного віку. Йдучи на прогулянку, проведіть час на ігровому майданчику, де дитина зможе не лише подихати свіжим повітрям, а й полазити по гірках, покататись на качельках тощо.
Трохи старшій дитині можна купити велосипед, роликові ковзани, скейт або будь-яку іншу іграшку для руху.
   Вітаміни в таблетках
   Якщо пити вітаміни правильно, зашкодити вони не можуть. Тому якщо ви вирішили підвищувати дитячий імунітет за допомогою вітамінних комплексів, варто спочатку порадитись з педіатром. Нехай він огляне вашого малюка, тоді ви спільно зможете знайти саме ті вітаміни, які найкраще сприятимуть підвищенню імунітету саме вашого малюка.
   Відпочинок та сон
   Правильний відпочинок та хороший сон – це запорука хорошого самопочуття не тільки для дитини, а й для дорослого. Вчені довели, фізіологічне зміцнення імунітету у сні відбувається на порядок швидше, ніж у період неспання. Тому не можна нехтувати денним сном. Важливо, щоб дитина висипалась, але і щоб не спала занадто багато. Тоді організм вже буде це сприймати не на свою користь.
   Харчування
   Те, що дитина їсть, дуже впливає на її імунітет. Тому обов’язково треба, щоб в раціоні малюка були страви, багаті на різноманітні вітаміни. Овочі, фрукти та зелень мають обов’язково бути присутні. Але треба слідкувати, щоб вони були належної якості, адже дитячий організм дуже чутливий.
   Харчування мусить бути режимним, щоб дитина рівномірно поновлювала енергію, яку вона втрачає під час ігор та часу без сну. Варто давати їй різноманітне м'ясо хоча б через день, рибні страви, а також яйця та білкові продукти.
Зайва кількість вуглеводів та жирів шкодить здоров'ю і знижує імунітет.
   Щеплення
   Хоч зараз і з’явилось багато батьків, які уникають щеплень, проте варто не забувати, що цим ви захищаєте свою дитину від багатьох можливих захворювань.
   Загартовування
   Зміцнити дитячий імунітет можна шляхом звичайного загартовування. При чому, починати загартовування можна одразу після народження. Можна почати із звичайних повітряних ванн, закінчуючи спеціальними методами.
   Народні методи
   Хоч ми і живемо у 21 столітті, але народні методи підвищення імунітету залишаються такими ж актуальними. В кожній сім'ї є свої методи, які передаються з діда-прадіда. Але всім відомо про цілющу дію, скажімо, меду, або лимону. Мед можна вживати замість цукру, або добавляти до молока. Мед з молоком не лише підвищує імунітет, але й допомагає дитині швидше заснути.
   Лимон варто давати в чай. Це і смачно і корисно. Цедра лимона часто додається в пироги, чи кекси. Можна в домашніх умовах приготувати лимонне варення. Для цього треба взяти помиті лимони, видалити з них кісточки і пропустити через м'ясорубку прямо зі шкіркою. Отриману масу змішайте з цукром 1:1. Варення виходить смачне і може стояти в холодильнику довгий час.
   Також можна використовувати відвари і сиропи шипшини, або добавляти до страв часник.